KLASA 5S NA ŚCIEŻCE EDUKACYJNO-WYPOCZYNKOWEJ „MAZIARNIA”

W miniony poniedziałek tj. 27 maja – chłopcy z klasy 5s NSPMS, w dobrych humorach wyruszyli do kolbuszowskiego nadleśnictwa na wspaniałą edukacyjną ścieżkę „Maziarnia” wzdłuż brzegu zalewu we wsi Wilcza Wola!

Opiekunami wycieczki byli: wychowawczyni klasy Pani Ilona Drozdowska-Nieć oraz trener Rafał Ćwięka.

Nasza przyrodnicza trasa liczyła aż 9 przystanków o bardzo ciekawej tematyce. W trakcie ścieżki mogliśmy podziwiać piękno natury na bieżąco opisywanej i przedstawianej przez znakomitego leśnika Mariusza Mazura. Chłopcy wraz z opiekunami poznali rolę gospodarczą lasu – a więc drewno jako podstawowy surowiec, od teraz znają podział leśnictwa oraz to jak las jest oznakowany! Mieli także okazję poznać negatywne skutki zachowań człowieka, za które ponosi odpowiedzialność las.

Następnie nasza ekipa przeszła Królewskim Traktem Piastowskim, który tu powstał za panowania samego Kazimierza Wielkiego w samym sercu Puszczy Sandomierskiej! Kroczyliśmy więc królewskimi ścięciami, gdyż zgodnie z historią kilkaset lat temu właśnie nimi podążali Władysław Jagiełło czy Stefan Batory! Była to więc iście królewska przygoda. Po 3,5 km cała zadowolona i pełna wiedzy grupa dotarła na specjalnie przygotowany teren, aby tam wspólnie usmażyć kiełbaski i pianki! Było naprawdę pysznie!

W wolnym czasie chłopcy, jak na prawdziwych sportowców przystało, zaliczyli mecz piłkarski! Zmęczeni, ale szczęśliwi i usatysfakcjonowani zjednoczeniem z naturą, wróciliśmy do Mielca! Serdecznie dziękujemy Nadleśnictwu Kolbuszowa za możliwość przeżycia tej niezwykłej przygody!

Dziękujemy wspaniałemu leśniczemu-przewodnikowi: Panu Mariuszowi za wspaniałe zapoznanie nas z lasem.

Dziękujemy Nadleśniczemu Nadleśnictwa Kolbuszowa Panu Bartłomiejowi Peretowi, że jak zwykle przyjął nas w kolbuszowskich lasach z otwartymi rękami.

Nie możemy doczekać się kolejnych ścieżek!

Więcej zdjęć na naszej stronie fb

https://www.facebook.com/smswmielcu/posts/pfbid037LrhwwaujuphL6hu3gjT84Qe3hrhi5o9fPKEUbizVE5eZZfcJcT1ekNc4yeEivFwl

Categories: Bez kategorii