30- edycja turnieju Abano Football Trophy ( Włochy) z udziałem ucznia Szkoły Podstawowej im. Grzegorza Lato w Mielcu.

W dniach 14-18.05.2024r uczeń klasy VI Szkoły Podstawowej Mistrzostwa Sportowego im. Grzegorza Lato Patryk Słowik wraz z trenerem Zbigniewem Hariaszem przebywali na 30-edycji turnieju piłkarskiego w Abano Terme.

Turniej ten zaliczany jest do grupy turniejów rekomendowanych przez UEFA. Wzięło w nim udział 16 zespołów z USA, Brazylii, Francji, Szwecji, Danii, Austrii, Włoch i Polski . Nasz kraj reprezentowała drużyna FKS Stal Mielec w której barwach wystąpił gościnnie jako utalentowany zawodnik uczeń naszej szkoły Patryk Słowik.

Zespół Patryka rywalizował w grupie z drużynami: PSV Eindhoven, FC Inter Mediolan i Udinese Calcio. Po meczach grupowych kolejnymi rywalami były drużyny RC Strasbourg, FC Lugano i Bologna FC. Był to świetny czas dla Patryka i zapewne wpłynie na jego rozwój sportowy. Sam kontakt ze znanymi markami piłkarskimi z Europy oraz Ameryki Północnej i Południowej był wyróżnieniem i nie zapomnianą przygoda , a w tym wypadku wynik nie była najważniejszy.

Patryk zaprezentował się z bardzo dobrej strony i występował we wszystkich meczach, przyczyniając się do zwycięstwa z zespołem Bologne FC. Idea uczestnictwa w tym turnieju zrodziła się blisko 25 lat temu, gdzie dzięki mielczaninowi Mirosławowi Piętowskiemu zostaliśmy zaproszeni do udziału w tym turnieju , drużynę prowadził wtedy trener Zbigniew Hariasz którego zespół zajął I miejsce otwierając w następnym roku kolejnej naszej ekipie z Mielca możliwość udziału w turniej.

Tamten udział jak i ten 30 – jubileuszowy pokazuje jak sport jest ważny w codziennym funkcjonowaniu naszych uczniów, oraz jaką odgrywa dla nich rolę i jakie przynosi im korzyści.

Categories: Bez kategorii